ARCHIWUM WIADOMOŚCI

„Bądź pozdrowiony św. Zygmuncie…”

„Bądź pozdrowiony św. Zygmuncie…”

14 października 2019
     W dniach 11-13.10.2019 r.  w Domu Generalnym w Krakowie odbyły się warsztaty muzyczne pt.: „Miłość niezwykła”, którą profesjonalnie poprowadziła S. Efraima Symanych CSSJ. W warsztatach uczestniczyły Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa z Polski (Prowincja Tarnowska) oraz z Ukrainy.
przeczytaj więcej »
Nowy Zarząd Delegatury Brazyliskiej

Nowy Zarząd Delegatury Brazyliskiej

14 października 2019
     “Panie, jeśli mnie powołujesz, chcę cię usłyszeć, jeśli chcesz, abym za tobą podążał, odpowiadam: Oto jestem". Dnia 13 października br. słowami brazylijskiej pieśni rozpoczął się moment odczytania Dekretów, mianujących nowy Zarząd Delegatury Brazyliskiej Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa, w skład którego weszły: S. M. Doris Kulik – Przełożona Delegatury S. M. Agnieszka Maniak – Radna Delegatury S. M. Joana Jacotenski - Radna Delegatury. Ogłoszona...
przeczytaj więcej »

Relikwie św. Zygmunta Gorazdowskiego w toruńskim Sanktuarium

14 października 2019
     Dnia 12 października br. do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zostały wprowadzone relikwie Zygmunta Gorazdowskiego – świętego Apostoła Bożego Miłosierdzia i Założyciela zakonnej Rodziny Sióstr Świętego Józefa.
przeczytaj więcej »
XXV lat „Modlitewnej Grupy Św. Józefa” w Gliwicach

XXV lat „Modlitewnej Grupy Św. Józefa” w Gliwicach

13 października 2019
     W sobotę, 12 października br. „Modlitewna Grupa Świętego Józefa” (MGSJ) uroczyście świętowała jubileusz XXV-lecia istnienia w Gliwicach. W uroczystości oprócz członków MGSJ wzięli udział zaproszeni Goście: O. Krzysztof Bugara - przedstawiciel Ojca Piotra Świerczoka - Proboszcza Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, Ks. Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – ks. Robert Urbańczyk, O. Adam Kasprzyk – dotychczasowy opiekun duchowy...
przeczytaj więcej »

Na „misyjnych” szlakach w Polsce

10 października 2019
     Papież Franciszek, ogłaszając „Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny” zaznaczył, że ma się on przyczynić do rozbudzenia świadomości „missio ad gentes” i podjęcia z nową energią przemiany misyjnej życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne. W tym duchu na „misyjne” szlaki wyruszyły Siostry Świętego Józefa.
przeczytaj więcej »
Wieści z Kurytyby (Brazylia)

Wieści z Kurytyby (Brazylia)

10 października 2019
     W tym „Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym” Siostry Józefitki z Kurytyby miały możliwość dawać świadectwo radosnej odpowiedzi na powołanie w zorganizowanym w Maringá HALLEL, w dniach 05-06.10. br. Hallel to największy z „ewentów” muzyki katolickiej w Ameryce Łacińskiej i ma na celu ewangelizować i głosić Słowo Boże w sposób nowy, odnawiając serca, wiarę i zapał misyjny w uczestnikach.
przeczytaj więcej »

"Radość i siła powołania"

7 października 2019
     "Radość i siła powołania" - rozważaniom w teorii i praktyce na taki temat poświęciły czas swojej sesji formacyjnej Siostry Juniorystki z Polski i Ukrainy wraz z Siostrą Mistrzynią Joannes Mazurkiewicz. Był to czas osobistego i wspólnotowego pochylania się nad naszą codziennością, ale także dzielenia się swoimi marzeniami i pragnieniami, które Bóg złożył w serce każdej z nas.
przeczytaj więcej »

"Feira Vocacional" w Kurytybie (Brazylia)

1 października 2019
    W miesiącu wrześniu Siostry Józefitki z Kurytyby: S. Zyta, S. Natana i S. Gabriele-postulantka wzięły udział w zorganizowanej po raz drugi Wystawie Powołaniowej - "Feira Vocacional". Odbyła się ona w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Contenda - miejscowości gdzie Siostry pracowały w latach 1989 - 2002.
przeczytaj więcej »
Relikwie św. Zygmunta Gorazdowskiego w Coroatá (Brazylia)

Relikwie św. Zygmunta Gorazdowskiego w Coroatá (Brazylia)

26 września 2019
     Dnia 22 września br. nasza Brazylijska Delegatura Józeficka przeżyła bardzo uroczysty moment przekazania relikwii naszego Założyciela św. Zygmunta Gorazdowskiego do Opactwa Ojców Benedyktynów na ręce Opata  Dom Miguel de Maria Milanez w diecezji Coroatá w mieście Coroatá w stanie Maranhão.
przeczytaj więcej »

Nowa misja Józefitek w Kikombo (Demokratyczna Republika Konga)

25 września 2019
     Dnia 9 września br. S. Elza, S. Marthe, S. Josée i S. Zygmunta w towarzystwie S. Cecilii i S. Esther udały się do Kikwit, aby kontynuować drogę do nowej misji w Kikombo. Kiedy przybyłyśmy do Kikwit, spędziłyśmy dwie noce u Sióstr Franciszkanek Angélines, aby sfinalizować załatwianie drobnych spraw w diecezji
przeczytaj więcej »
« pierwsza1234567ostatnia »
Archiwum aktualności