ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Nowe pomieszczenia dla Sióstr Św. Józefa w Regensburgu

Nowe pomieszczenia dla Sióstr Św. Józefa w Regensburgu

14 kwietnia 2011
  Dnia 14 kwietnia 2011 roku odbyła się uroczystość poświęcenia nowych pomieszczeń przeznaczonych dla Sióstr Św. Józefa opiekujących się osobami starszymi w Regensburgu (Niemcy). Pomieszczenia te zostały wybudowane na wniosek Zarządu Zakonu Krzyżackiego (Msgr Dr Paul Mai, Dr Karlheinz Götz), w którego domu Siostry pracują. Budowa piętra trwała od października 2010 r. do marca 2011 r. Tym samym zostało dobudowane dodatkowe czwarte piętro, które w całości jest przeznaczone na mieszkanie dla Sióstr.
przeczytaj więcej »
Po raz pierwszy na Ukrainie

Po raz pierwszy na Ukrainie

25 marca 2011
Do Brzuchowic koło Lwowa w dniach 23-25 marca br. zjechali się przedstawiciele „Modlitewnych Grup Świętego Józefa” ze Lwowa, Stryja, Szpetówki, Lubara i Tarnopola. Towarzyszyły im Siostry Józefitki animujące te Grupy – S. Delegatka Antonetta, S. Greta, S. Tatiana, S. Olga oraz służąca swoim organistowskim talentem S. Marlena. Było to pierwsze w historii istnienia tych modlitewnych Grup na Ukrainie tego typu rekolekcyjne spotkanie.
przeczytaj więcej »
Nowy dom formacyjny w São Luis

Nowy dom formacyjny w São Luis

18 marca 2011
Dnia 18 marca br. – w wigilię Święta Patronalnego Zgromadzenia Sióstr Św. Jozefa odbyło się poświęcenie kolejnego domu w  São Luis (Brazylia) – domu nabytego po to, aby Siostry mogły rozpocząć dzieło formacji zakonnej w pierwszym własnym józefickim domu na północy Brazylii.
przeczytaj więcej »

Rekolekcje z ikonopisaniem

18 marca 2011
Krakowski Dom generalny Sióstr Świętego Józefa w dniach 9-17 marca br. stał się nie tylko po raz pierwszy od przeprowadzonych w nim remontów i rozbudowy domem rekolekcyjnym, ale jednocześnie był w tym czasie pracownią ikon z prawdziwego zdarzenia. Około 20 Sióstr w ramach odprawianych swoich rocznych rekolekcji, równocześnie pisało ikony, a kilka innych przeżywając swoje rekolekcyjne spotkania z Bogiem, stanowiło dla Ikonpopisarek modlitewne zaplecze i wsparcie.
przeczytaj więcej »
Rozpoczęły Postulat w São Luis

Rozpoczęły Postulat w São Luis

17 marca 2011
Dnia 17 marca br. kandydatki do życia zakonnego: Cleitiane Silva de Souza i Isaura de Nazaré Furtado de Sousa po dniu skupienia rozpoczęły oficjalnie w São Luis (Brazylia) Postulat - nowy etap swego życia i formacji zakonnej. Do São Luis przybyły one w lutym br. i wspólnie z Siostrami Świętego Józefa kontynuowały przygotowania do oficjalnej inauguracji nowego józefickiego domu formacyjnego, zapoznając się z życiem zakonnym i radząc sobie w różnych sytuacjach (kiedy nie ma wody, światła, zabijając wielkie...
przeczytaj więcej »

Nowe kandydatki w Brazylii

28 lutego 2011
Radosne i rozśpiewane kolejne dwie kandydatki pochodzące z miejscowości Vitoria ze stanu Maranhão w Brazylii przekroczyły próg klasztoru w Zgromadzeniu Sióstr Świętego Józefa. Nowe kandydatki udały się z placówki józefickiej w Monção do klasztoru w São Luis, gdzie podjęły formację na pierwszym etapie życia zakonnego czyli w tzw. Postulacie.
przeczytaj więcej »
Srebrne… Złote… Diamentowe… Józefickie Jubileusze

Srebrne… Złote… Diamentowe… Józefickie Jubileusze

22 lutego 2011
Dnia 22 lutego br. w klasztorze Sióstr Świętego Józefa w Polanicy Zdroju odbyła się niecodzienna Uroczystość. Oto po ukończeniu 8-dniowych ćwiczeń rekolekcyjnych odprawianych pod kierunkiem O. Włodzimierza Sowińskiego, dominikanina, przez osiemdziesiąt Sióstr, trzydzieści z nich rozpoczęło swój Jubileuszowy Rok ślubów zakonnych.
przeczytaj więcej »
Apostolska Grupa Baletowa im.  Św.Zygmunta Gorazdowskiego w Rio de Janeiro

Apostolska Grupa Baletowa im. Św.Zygmunta Gorazdowskiego w Rio de Janeiro

20 lutego 2011
Wsród rozmaitych grup apostolskich funkcjonujących w Rio de Janerio, piękną swoją działalność rozwija "Apostolska Grupa Baletowa imienia Św. Zygmunta Gorazdowskiego" („Aprendendo com São Sigismundo”). Grupa animowana jest przez siostrę Isabel Santos Tonhali, józeficką pielęgniarkę, która swoją zawodową pracę łączy także w ten sposób z aktywnością duszpasterską.
przeczytaj więcej »

Józefickie rekolekcje w Tarnowie

13 lutego 2011
      Tym razem w Tarnowie w Domu prowincjalnym Sióstr Świętego Józefa odbyły się w dniach 4-12 lutego br. kolejne dni rekolekcyjnej odnowy duchowej. Wzięło w nich udział ponad 80 Sióstr Józefitek z Polski, Ukrainy, Niemiec i Francji. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. prof. dr hab. Roman Pindel – wykładowca Pisma św. w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie.
Dzień Skupienia Grupy Św. Józefa w Rio de Janeiro

Dzień Skupienia Grupy Św. Józefa w Rio de Janeiro

12 lutego 2011
Modlitewna Grupa Św. Józefa istniejąca przy Wspólnocie Sióstr Św. Józefa w Rio de Janeiro miała swój Dzień Skupienia. W jego zorganizowaniu pomagały wszystkie Siostry na czele z animatorką Grupy S. M. Dobrosławą i S. M. Isabel.  
przeczytaj więcej »
« pierwsza76777879808182ostatnia »
Archiwum aktualności