ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Sesja formacyjna dla Sióstr Przełożonych

26 września 2010
W dniach 24-26 września w Domu generalnym Zgromadzenia w Krakowie odbyła sie sesja formacyjna dla Sióstr Przełożonych z europejskich wspólnot józefickich. Jej temat przewodni brzmiał: W komunii z Bogiem bądźmy świadkami Jego miłości miłosiernej.
przeczytaj więcej »
35-lecie posługi misynej Zgromadzenia w Afryce-Śluby wieczyste

35-lecie posługi misynej Zgromadzenia w Afryce-Śluby wieczyste

19 września 2010
W 35-letnią rocznicę przybycia naszych Sióstr na afrykańską ziemię, 4 kolejne Siostry Afrykanki: S.M. Florian Bounsitou, S.M. Aimeé Keta Ekpoli, S.M. Faustine Simo Wafo, S. M. Claire Mayetela złożyły dnia 19 września 2010 roku śluby wieczyste.
przeczytaj więcej »
Śluby wieczyste na Ukrainie

Śluby wieczyste na Ukrainie

26 sierpnia 2010
Dnia 26 sierpnia 2010 roku w kościele parafialnym w Stryju po rocznej formacji w „ścisłym Junioracie” Siostry: S. M. Natalis Gavryhs, S.M. Zacheusza Obydennowa, S.M. Teona Olyanin złożyły śluby wieczyste.
przeczytaj więcej »

Rozpoczęcie Nowicjatu

4 sierpnia 2010
Dnia 4 sierpnia 2010 r. rozpoczęły kolejny etap formacji zakonnej:
przeczytaj więcej »
Śluby wieczyste we Wrocławiu

Śluby wieczyste we Wrocławiu

31 lipca 2010
Na zakończenie rekolekcji, które odbyły się w Domu Prowincjalnym Sióstr Świętego Józefa we Wrocławiu w dniach 23 – 31.07 br. pod kierunkiem Ks. Tadeusza Miszewskiego SAC, pięć Sióstr ze Zgromadzenia Świętego Józefa złożyło swoją Wieczystą Profesję.  
przeczytaj więcej »

Obrady Kapituły Generalnej Zgromadzenia Sióstr

10 stycznia 2010
Od 6 stycznia 2010 roku w domu generalnym w Krakowie obraduje 19. Kapituła Generalna Zgromadzenia Sióstr św. Józefa. Temat przewodni Kapituły został zaczerpnięty z dekretu o heroiczności cnót św. Zygmunta Gorazdowskiego - Założyciela Zgromadzenia i zawiera się w słowach: "Chrystus źródłem naszych uczuć i działania, jego miłość podstawą naszego apostolstwa".
przeczytaj więcej »

Dwie Siostry rozpoczęły pracę na nowej placówce - w domu Ks. Bpa Andrzeja Czai w Opolu

1 września 2009
 Dzisiaj dwie Siostry rozpoczęły pracę na nowej placówce - w domu Ks. Bpa Andrzeja Czai w Opolu. S. Serafia przez ostanie trzy lata posługiwała w Caritas parafialnej w Krakowie i należała do wspólnoty domu generalnego. Natomiast S. Mariana pełniła obowiązek socjuszki mistrzyni nowicjatu w Kluczborku. Siostry zostały bardzo życzliwie przyjęte zarówno przez Księdza Biskupa jak i pracowników Kurii. Siostry Franciszkanki Szpitalne z Ołdrzychowic, które dotąd pełniły to zadanie bardzo serdecznie powitały nasze Siostry i...

Pierwszą profesję zakonną

15 sierpnia 2009
W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w kaplicy domu zakonnego w Kluczborku, Matka Leticja Niemczura, przełożona generalna Zgromadzenia, przyjęła pierwszą profesję zakonną od dziewięciu Sióstr Nowicjuszek, które podjęły decyzję o całkowitym oddaniu się Bogu poprzez życie radami ewangelicznymi w naszym instytucie zakonnym. 
przeczytaj więcej »

Rozpoczęły się ośmiodniowe rekolekcje dla Sióstr Nowicjuszek i Profesek czasowych

6 sierpnia 2009
W domu nowicjatu w Kluczborku rozpoczęły się ośmiodniowe rekolekcje dla Sióstr Nowicjuszek i Profesek czasowych (Juniorystek). Do wspólnoty rekolekcyjnej dołączyło również kilka Profesek wieczystych. Dla osób zakonnych czas rekolekcji jest ważnym wydarzeniem duchowym. Szczególną doniosłość posiada on dla Juniorystek, które w ostatnim dniu rekolekcji ponowią śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa na kolejny rok, natomiast Nowicjuszki złożą pierwszą profesję zakonną.

Pięć Afrykanek rozpoczęło kolejny etap formacji do życia zakonnego

4 sierpnia 2009
 Dzisiaj pięć Afrykanek rozpoczęło kolejny etap formacji do życia zakonnego, tj. Nowicjat. 
przeczytaj więcej »
« pierwsza78798081828384ostatnia »
Archiwum aktualności