ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Osiem Sióstr Postulantek rozpoczęło formację w Nowicjacie w Kluczborku

1 sierpnia 2009
Dzisiaj osiem Sióstr Postulantek rozpoczęło formację w Nowicjacie w Kluczborku. Zgodnie z tradycją Zgromadzenia Siostry przyjęły imiona zakonne, które symbolizują nowe narodzenie się w Chrystusie. Nowicjat trwa dwa lata.
przeczytaj więcej »
Jubileusz 25-lecia sakry biskupiej Kard. Mariana Jaworskiego

Jubileusz 25-lecia sakry biskupiej Kard. Mariana Jaworskiego

29 lipca 2009
W domu generalnym w Krakowie odbył się jubileusz 25-lecia sakry biskupiej Kard. Mariana Jaworskiego, aktualnie emerytowanego metropolity lwowskiego. Na początku jubileuszowej Eucharystii Matka Leticja Niemczura powitała dostojnego Jubilata w imieniu własnym i Sióstr zebranych w kaplicy zakonnej. Powyższa okoliczność zgromaŹdziła bowiem przedstawicielki Józefitek ze wszystkich krakowskich wspólnot. Po zakończeniu Mszy świętej uczestnicy przeszli do auli św. ks. Z. Gorazdowskiego, gdzie Siostry Postulantki wykonały...

Sześć Sióstr Juniorystek złożyło śluby wieczyste

25 lipca 2009
W Bazylice katedralnej w Tarnowie sześć Sióstr Juniorystek złożyło śluby wieczyste.    Więcej na ten temat w "Wydarzeniach" na stronie Prowincji Tarnowskiej

Ceremonia obłóczyn dziewięciu Nowicjuszek

14 lipca 2009
W Domu Nowicjatu w Kluczborku odbyła się ceremonia obłóczyn dziewięciu Nowicjuszek - sześć z nich pochodzi z Polski i trzy z Ukrainy. Siostry, zainspirowane 125 rocznicą powstania Zgromadzenia i wspomnieniem historycznych obłóczyn pierwszych Józefitek - ówczesnej ceremonii obłóczyn przewodniczył O. Florian Janocha, kapucyn - zaprosiły kapłana z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z Wołczyna na okoliczność przyjęcia habitu zakonnego. Obłóczyn dokonała przełożona generalna Zgromadzenia Matka Leticja Niemczura.

Uroczysty ingres Ks. Bpa Mariana Buczka

16 maja 2009
W diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie odbył się uroczysty ingres Ks. Bpa Mariana Buczka. W wydarzeniu tym uczestniczyła miedzy innymi Matka Leticja Niemczura, która w tym czasie przebywała w Delegaturze Ukraińskiej z wizytą kanoniczną.

Centralne obchody 125. rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr św. Józefa

1 maja 2009
Centralne obchody 125. rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr św. Józefa i 50-lecia istnienia krakowskiej wspólnoty, obecnie Domu Generalnego. 
przeczytaj więcej »

125 rocznica powstania Zgromadzenia

17 lutego 2009
Wtorek 17 lutego 2009 r. był dla nas dniem szczególnym. Dokładnie 17 lutego 125 lat temu pierwsze Józefitki przywdziały franciszkański habit zakonny w kościele Sióstr Franciszkanek od Wieczystej Adoracji we Lwowie i podczas tej samej uroczystości ich Założyciel, obecnie św. Ks. Zygmunt Gorazdowski, został przyjęty do Trzeciego Zakonu św. Franciszka z Asyżu. 
przeczytaj więcej »

Wizyta we Lwowie

15 lutego 2009
Po śniadaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie Lwowa, a szczególne miejsc związanych z życiem i działalnością św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.
przeczytaj więcej »

Wizyta we Lwowie

14 lutego 2009
 Sobota, 14 lutego br., upłynęła dla Józefitek z całej Polski pod znakiem pielgrzymowania do Lwowa,
przeczytaj więcej »

Dwie Postulantki rozpoczęły dwuletnią formację nowicjacką

10 stycznia 2009
Dzisiejszej soboty w Kurytybie (Brazylia) dwie Postulantki rozpoczęły dwuletnią formację nowicjacką.
przeczytaj więcej »
« pierwsza79808182838485ostatnia »
Archiwum aktualności