ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Chorzy potrzebują przede wszystkim wsparcia duchowego

11 lutego 2011
Siostra Nicole Ngacosso, afrykańska józefitka pracująca w Kamerunie w swoim „Świadectwie z życia codziennego” pisze m. in.: Chciałabym napisać kilka słów o moim apostolstwie wśród chorych, szczególnie dotkniętych choroba AIDS. Ci właśnie często czują się samotni i opuszczeni przez społeczeństwo i swe rodziny.
przeczytaj więcej »
Nowa placówka Zgromadzenia w São Luis (Brazylia)

Nowa placówka Zgromadzenia w São Luis (Brazylia)

2 lutego 2011
 W czasie wizytacyjnego pobytu Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa M. Leticjii Niemczura w Brazylii (15.11.2010 – 11.01.2011) założona została kolejna placówka w Delegaturze Brazylijskiej, a druga w liczącym sobie ponad milion  mieszkańców mieście  São Luis w stanie Maranhão. Nabyty przez Zgromadzenie dom służył będzie celom formacyjnym i apostolskim.
przeczytaj więcej »

Rekolekcje w Kluczborku

27 stycznia 2011
W dniach 18-26 stycznia br. 56 Sióstr Świętego Józefa odprawiło rekolekcje w Domu Nowicjatu w Kluczborku k. Opola. W tych duchowych ćwiczeniach wzięły udział także Józefitki pracujące poza Polską w  Brazylii, Francji, Włoszech, Niemczech i na Ukrainie. Rekolekcją przewodniczyli rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu ks. Waldemar Irek oraz ks. Bogdan Giemza, SDS.
Na drugim roku formacji zakonnej

Na drugim roku formacji zakonnej

11 stycznia 2011
Pięć Sióstr Postulantek w Brazylii w Kurytybie dnia 11 stycznia 2011 roku rozpoczęło drugi rok zakonnej formacji w Postulacie w Zgromadzeniu Sióstr Swiętego Józefa. Po roku wspólnotowego przygotowania w Kurytybie pod opiekuńczym okiem Siostry Delegatki Salvatoris Smaluch i Siostry Mistrzyni Dominiki Kulik, Siostry Postulantki przebywać będą w najbliższych miesiącach na różnych placówkach józefickich włączając się w ich rytm i w praktyce codziennego życia wchodzić będą w ducha i charyzmat zakonnej Rodziny.     ...

Spotkanie krakowskiej "Modlitewnej Grupy Sw. Józefa"

10 stycznia 2011
Dnia 10 stycznia odbyło się w Domu generalnym Sióstr Sw. Józefa pierwsze w tym roku spotkanie krakowskiej "Modlitewnej Grupy Sw. Józefa". Spotkanie rozpoczął w kaplicy punktualnie o godzinie 15.00 ks. prał. Zygmunt Kosek, który przewodniczył wspólnej modlitwie.
przeczytaj więcej »
Uroczystości w Delegaturze Brazylijskiej

Uroczystości w Delegaturze Brazylijskiej

9 stycznia 2011
Dnia 9 stycznia 2011 roku w Kurytybie miała miejsce podwójna Uroczystość. W dniu tym S. M. Seweryna Wiejaczka obchodziła 50-lecie złożenia ślubów zakonnych w Zgromadzeniu Sióstr Świętego Józefa. Dostojna Jubilatka od 38 lat niezwykle ofiarnie pracuje poza granicami Polski, w tym 27 lat w Brazylii jako józeficka pionierka posługi misyjnej w tym kraju. Innym powodem do wielkiego świętowania w Delegaturze Brazylijskiej i w całej Rodzinie zakonnej Sióstr Św. Józefa było
przeczytaj więcej »
W Sanoku stanął pomnik Świętego Zygmunta

W Sanoku stanął pomnik Świętego Zygmunta

30 października 2010
Uroczystość poświęcenia pomnika św. Zygmunta Gorazdowskiego, patrona Sanoka, odbyła się dnia 30 października 2010 r. Pomnik stanął w Sanoku na dziedzińcu kościoła pw. Chrystusa Króla. Jest on pięknym dziełem artystycznego małżeństwa: Agnieszki Świerzowicz-Maślaniec i Marka Maślańca.
przeczytaj więcej »

Kolejne śluby zakonne w Afryce

3 października 2010
Dnia 3 października 2010 roku w wigilię Swięta św. Franciszka z Asyżu kolejna Józefitka - S. M. Nancy Mukwama złożyła pierwsze śluby zakonne. Uroczystość odbyła się w  Omwan (Kamerun) gdzie Siostra Nancy przebywała na formacji nowicjackiej.
Rekolekcje dla Członów Modlitewnych Grup Świętego Józefa

Rekolekcje dla Członów Modlitewnych Grup Świętego Józefa

3 października 2010
 Odpowiadając na potrzeby Członków Modlitewnych Grup Świętego Józefa w dniach 1-3 października 2010 roku zostały zorganizowane w Częstochowie rekolekcje. W ramach rekolekcji konferencje głosił i duszpasterską posługę sprawował ks. prof. Paweł Barylak, salezjanin z Krakowa.
przeczytaj więcej »

Nowa grupa Sióstr Postulantek w Krakowie

2 października 2010
Dnia 2 października 2010 roku Kandydatki do życia zakonnego w rodzinie Sióstr Świętego Józefa: S. Mirosława Kowal,  S. Bożena Zienkowska, S. Katarzyna Radka, S. Wioleta Sandurska i S. Katarzyna Bakalarz oficjalnie rozpoczęły kolejny etap zakonnej formacji w Postulacie.
przeczytaj więcej »
« pierwsza77787980818283ostatnia »
Archiwum aktualności